Šiame DVD yra mokslui ir mokymuisi skirta Baltix GNU/Linux versija. Tai Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims pritaikyta operacinė sistema ir programinės įrangos rinkinys, sukurtas Debian GNU/Linux bei Ubuntu OS pagrindu. Sistema yra išversta į lietuvių, rusų ir kitas kalbas.
Baltix GNU/Linux tikslai yra aprašyti http://launchpad.net/distros/baltix/+bug/29194

Baltix CD bei programinės įrangos paketus ir dokumentaciją galima nemokamai atsisiųsti iš ftp://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/

Įkrovos variantai


Šią sistemą galima įkrauti ir ją naudotis tiesiai iš kompaktinio disko (live CD). Taip įkraunamas BALTIX neliečia kietajame diske esančios informacijos ir gali būti naudojamas Linux demonstracijai bei įdiegimui, mokymo kursams, kaip "pirmos pagalbos" sistema arba kaip įvairios programinės įrangos (tame tarpe ir komercinės) demonstravimo platforma. Naudojant skaidrų suspaudimą/išspaudimą, į diską gali būti patalpinta iki 2 gigabaitų programinės įrangos.

Įdiegimas į kietąjį diską

Baltix taip pat galima įkelti ir į kietą diską. Įdiegimo procesas yra itin draugiškas ir nesudėtingas, įdiegimo programa veikia grafinėje aplinkoje. Įdiegti galima ir į kompiuterį, kuriame jau yra įdiegta kokia nors operacijų sistema (nesunaikinant egzistuojančių duomenų ir programų), tokiu atveju vartotojas galės naudotis keliomis OS, pasirinkdamas norimą OS kompiuterio startavimo metu. Patarimas prieš įkeliant padaryti svarbių duomenų kopijas teisingas bet kuriai operacinei sistemai.

Automatizuotas (neinteraktyvus) įdiegimas į kietąjį diską

Naujų kompiuterių gamintojams ir naujus kompiuterius pardavinėjančioms įmonėms Baltix GNU/Linux siūlo automatinio įdiegimo galimybė - t.y. Baltix GNU/Linux OS gali instaliuotis į kompiuterio kietąjį diską (ar kitą duomenų saugojimo priemonė) *automatiškai* (be žmogaus dalyvavimo įdiegimo metu - t.y. neinteraktyviai), o tai sutaupo daug laiko gaminant naujus kompiuterius. Automatinio Baltix GNU/Linux OS įdiegimo metu pratestuojama ir dalis kompiuterio aparatūrinės įrangos (CPU, CD/DVD įrenginys, kietasis diskas, RAM ir t.t.), tai irgi pagreitina kompiuterių gamybą bei padidina patikimumą (kokybė).

Mokesčių susigrąžinimas


Lietuvos mokesčių inspekcija patvirtino, jog privatūs asmenys, perkantys naują kompiuterį su įkelta tokia šia (ar kita laisvąja) sistema galės susigrąžinti pinigus per pajamų mokesčio lengvatą.

Reikalavimai kompiuteriui


Pateikiama programinė įranga


Eiti į pradžia.

Pagalba ir patarimai


Laisvos (atviro kodo) programinės įrangos (pvz Baltix ir kitų GNU/Linux distribucijų, GIMP, OpenOffice.org, Mozilla, Firefox bei kt.) naudotojai pagalbos ir patarimų gali klausti specialiai tam sukurtame forume - Naudotojai. http://lists.akl.lt ir užsiregistruokite naudotojų el. pašto forume. Tuomet bus atsiųstas patvirtinimo laiškas, kuriame bus instrukcijos, kaip prisijungti prie forumo.

Prisijungus galima paklausti siunčiant klausimą adresu: naudotojai@akl.lt

Pagalbos ar patarimų galima klausti taip pat internetiniuose (web) forumuose, žr.: http://forumai.akl.lt

Pranešimas dėl pasiūlymų Baltix GNU/Linux sistemai


Pasiūlymus, pageidavimus bei pastebėtas klaidas (angliškai "bugs") geriausiai pranešti prisijungus prie Baltix kūrėjų puslapio: http://launchpad.net/distros/baltix/

Eiti į pradžia.

Dalyvavimas projekte


Prisijungti prie Baltix GNU/Linux bei kitos laisvos programinės įrangos kūrimo ir tobulinimo gali visi norintys asmenys. Nėra būtina gerai išmanyti kompiuterius ar Linux, padėti galima ir, pavyzdžiui, verčiant programinė įrangą, jos dokumentaciją ar reklaminė medžiagą į lietuvių kalbą ir pan., taip pat tobulinant išvaizdą, pranešant pasiūlymus bei pageidavimus.

BALTIX'e esanti programinė įranga yra laisva, apsaugota GNU viešąja licencija. Nuorodos į šiam projektui sukurtos programinės įrangos išeities tekstus pateikiamos http://linux.akl.lt/baltix/ svetainėje. Ubuntu ir Debian paketų išeities tekstus galima rasti įvairiuose Debian ir Ubuntu veidrodžiuose internete.

Eiti į pradžia.

Projekto tinklalapiai


Internete pateikiama įdiegtų paketų apžvalga bei pakeitimų žurnalas, kuriame pateikiama informacija apie naujausius pakeitimus bei patobulinimus. Daugiau informacijos apie Baltix GNU/Linux OS http://baltix.akl.lt/ svetainėje.

Naujausią Baltix GNU/Linux versiją visuomet galite atsisiųsti iš ftp://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/Baltix-naujausias.iso bei iš kitų Baltix atsisiuntimo puslapių, žr.: http://launchpad.net/distros/baltix/+cdmirrors

Baltix kūrėjų (developers) puslapis: http://launchpad.net/distros/baltix/

Kūrėjai


Baltix projekto iniciatorius bei pagrindinis kūrėjas yra Mantas Kriaučiūnas. Kiti Baltix projekto dalyviai yra išvardinti http://launchpad.net/distros/baltix/+members

Versijų 1.x grafinį apipavidalinimą sukūrė Giedrius Naudžiūnas bei Birutė Mockutė, 1.x versijų CD viršelyje esančio Baltix GNU/Linux logotipo autorė yra Kristina Lukenskienė, pingvino nuotrauką Baltix 1.2 ir naujesnių versijų fonui padarė Fumiaki Yoshimatsu.

Eiti į pradžia.

Apdovanojimai ir nominacijos


Baltix GNU/Linux 1.0 versija 2005 m. "Geriausio lietuviško ITTE (informacinių technologijų ir telekomunikacijų) produkto" konkurso metu, rengiamo "Infobalt" asociacijos gavo apdovanojimą ir buvo pripažinta „Metų iniciatyva“.

Nuorodos


Baltix GNU/Linux CD atvaizdus (.iso) bei papildomas programas atsisiųsti galite iš čia:

Naudingos informacijos rasite čia:

Eiti į pradžia.

Rėmėjai


IBM SATI Mano numeris
UAB „IBM Lietuva“ UAB „Sisteminio Administravimo
Technologijos ir Įranga“
UAB „Mano numeris“